WhatsApp

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Sasan Sağlık Malzemeleri Pazarlama Anonim şirketi 1982 yılında açık kalp cerrahisi ve hemodiyaliz tedavisinde kullanılan tıbbi malzemeleri satışı için kurulmuş olup, 1996 yılından itibaren de bu malzemelerin üretimine başlamıştır. 2003 yılında 5.000 m2’lik kapalı alan kapasiteli yeni üretim tesisine taşınmış ve 2007 yılında da 5.000 m2’lik yeni bir tesis daha ilave ederek toplam kapalı alanını 10.000m2’ye çıkarmıştır. Tesiste toplam 2.500 m2’lik temiz oda- cleanroom mevcuttur.

Açık kalp cerrahisinde kullanılan oksijenatörlerin ithal edilerek doğrudan satışı yanında, üretim tesisinde ekstrüzyon, enjeksiyon, otomatik tüp kesme, yapıştırma, paketleme, sterilizasyon ve laboratuvar işlemleri otomatik/yarı otomatik ve manuel şekilde yapılmaktadır. Mamul ürün olarak; hemodiyaliz AV setleri, açık kalp cerrahisinde kullanılan tubing set, kardiyopleji setleri ve kemoterapi setleri, basınç izleme setleri, infüzyon pompa setleri gibi değişik ürünler imal edilerek hizmete sunulmaktadır.

SASAN ürünlerini, Avrupa’nın Asya’nın ve Orta Doğu’nun birçok ülkesine ihraç etmektedir.

Üretim tesisinde, ayrıca Türkiye’de ihtiyacı olan firmalara PVC tüp, Phtalate içermeyen PVC tüp, yarı mamul komponentler gibi hammadde desteği ve ETO sterilizasyon hizmetleri verilmektedir.
Misyonumuz

1982 yılında sadece medikal malzeme satışı ile başlamış olduğumuz iş hayatımıza, sürekli iyileşme ve gelişme düşüncesiyle bugün; her ölçüde PVC tüp, hemodiyaliz tedavisinde kullanılan arter/ven setleri, açık kalp ameliyatlarında kullanılan her türlü setin ve benzeri setlerin üretimi, paketlenmesi, sterilizasyonu ve 2013 yıl sonu itibariyle enjeksiyon gibi aşamaların tamamı tesisimiz bünyesinde kaliteden ödün vermeden Class 100.000 temiz oda, ISO 13485 ve CE standartları ile Sağlık Bakanlığı direktiflerine uygun bir şekilde yaparak yurt içi ve yurtdışı müşterilerimize, çalışanlarımıza, ülkemize kaynak ve değer yaratan örnek bir kuruluş olmak varoluş nedenimizdir.

Vizyonumuz

Çağın gerektirdiği teknolojiyi ve standartları takip ederek bulunduğumuz sektörde hem iç hem dış piyasada öncü bir firma olmak.

Hedeflerimiz

-Teknolojik yatırımlar ile yeni Ar-Ge projeleri yapmak
- Geliştirilen Ar-Ge projeleri ile ihtiyacımız olan komponentleri üretmek ve yeni ürünleri üretim gamımıza eklemek
- Ürünlerimizi kullanıcı memnuniyeti açısından daha ulaşılabilir hale getirmek
- Satışlarımızı hem iç pazarda hem dış pazarda arttırmak

Bilgi Talep Formu